I NIEDZIELA ADWENTU

3.12.2023 r.

 1. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 (dorosłych i młodzież) i o 17.00 szczególnie dzieci. Zachęcamy dzieci by przynosiły lampiony i serduszka z dobrymi uczynkami (w Romanowie w czwartki i niedziele adwentu).
 2. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00 w intencji powołań. W trakcie adoracji będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
 3. Są do nabycia poświęcone opłatki oraz świece wigilijne w cenie: 10 i 20 zł. Można je nabywać także w biurze parafialnym. Na stoliku prasowym kalendarze ścienne na przyszły rok w cenie: 2,50 zł.
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci I-komunijnych będzie jutro o 19.15 w kościele.
 5. Parafialny Zespół Caritas przeprowadza zbiórkę żywności dla ubogich do dnia 15 XII. „Tytki Charytatywne” wypełnione produktami spożywczymi, można przynosić do biura Caritas lub biura parafialnego.
 6. Na kratach kaplic bocznych są wywieszone serduszka z kopertami z przeznaczeniem na rzecz podopiecznych parafialnej Caritas. Zachęcamy parafian, aby zabierali serduszka i przeznaczyli dowolną kwotę dla potrzebujących.
 7. W przyszłą niedzielę: dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na ten cel.
 8. Zapraszamy na Dekanalne Forum Duszpasterskie, które odbędzie się 10 XII o godz. 15.00 w Miejskim Centrum Kultury.
 9. Grupy duszpasterskie:
 • Apostolat Misyjny w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w sali,
 • RKCh „Odrodzenie” w środę o godz. 16.00 w sali,
 • Przymierze Miłosierdzia w czwartek w ramach adoracji,
 • Wspólnota młodzieżowa  w piątek po wieczornej Mszy św
 • Ministranci w sobotę: o 10.30 kandydaci, o 11.00 - ministranci.
 1. W niedzielę za tydzień w związku z organizowanym V Czarnkowskim Biegiem Mikołajkowym wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym
  w okolicy naszego kościoła w godzinach od 13.20 do 16.00.
 2. W ostatnim czasie zmarli śp.: Danuta Benrot z Zofiowa, Tadeusz Jaśkowiak ze Śmieszkowa, Anna Mądra z ul. Siedmiogóra i Tomasz Jagodziński ze Śmieszkowa. Dobry Jezu...

 

 

Polecamy

Polecane modlitwy

Polecane modlitwy

"Święty Rochu, Błogosławionym tyś obrońcą i Patronem morowego powietrza, proś za nami Pana Boga, aby nas minęła morowa plaga, tak nam Boże daj" AD 1709

Polecane modlitwy

Intencja Żywego Różańca na grudzień:

Módlmy się o owocne przeżycie Adwentu i świąt Bożego Narodzenia przez przystąpienie do spowiedzi i komunii św.

Parafialny FB

 


STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC DZIAŁAŃ JANA PAWŁA II ODNOSZĄCYCH SIĘ DO PRZESTĘPSTW SEKSUALNYCH WOBEC MAŁOLETNICH  <LINK>

Kościół w obiektywie