NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

12.05.2024 r.

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Gościmy panią Agnieszkę Pukowską z fundacji Profeto. Przy wyjściu z kościoła można nabyć u niej cenne książki, dobrą kawę i inne artykuły, wspierając ewangelizację prowadzoną przez księży sercanów.
 2. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa majowe pół godziny przed wieczorną Mszą św. W Romanowie nabożeństwa po Mszach świętych. Na wioskach, nabożeństwa w tradycyjnych miejscach o godz. 19.00.
 3. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży w poniedziałek i czwartek o godz. 19.30 w sali.
 4. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w poniedziałek o godz. 20.00.
 5. Próby dla dzieci przed uroczystością I komunii św. będą: w poniedziałek (grupa I) i wtorek (grupa II) o godz. 16.30 w kościele.
 6. Spowiedź dzieci I - komunijnych będzie w piątek o godz. 17.00 dla dzieci z soboty, w sobotę o godz. 10.00 dla dzieci idących
  do komunii w niedzielę.
 7. Uroczystość I komunii św. będzie w sobotę na dodatkowej Mszy św. o godz. 14.00 oraz w niedzielę o godz. 11.00 w Czarnkowie i Romanowie. Bardzo prosimy by osoby, które zwykle przychodzą na Mszę św. o godz. 11.00 zostawiły miejsce dla dzieci i ich rodzin.
 8. Spotkania kandydatów do bierzmowania z klas VII: gr. I w środę, III we wtorek, gr. IV w poniedziałek o godz. 17.00 w sali.
 9. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w piątek, 17.05 po wieczornej Mszy św. w sali.
 10. Próba dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania będzie w piątek 17 V o godz. 19.00 w kościele JChNK.
 11. W niedzielę za tydzień - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 12. Uwaga narzeczeni! Kurs Przedmałżeński w naszej parafii będzie w dniach: 25/26 V w godzinach: 9.00 - 14.00 w sali.
 13. Nasza parafia organizuje wyjazd na święcenia kapłańskie dk Pawła Florka, które odbędą się w sobotę 25 V w Katedrze Poznańskiej o godz. 10.00. Koszt: 25 zł. od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii.
 14. Nasza parafia organizuje wyjazd na spotkanie młodzieży, które odbędzie się 1 VI na Polach Lednickich. Szczegóły i zapisy w zakrystii u ks. Patryka.
 15. Sanktuarium w Lubaszu zaprasza na Przegląd Piosenki Maryjnej 24 V br. na godz. 18.30. Szczegóły na plakatach.

Polecamy

Polecane modlitwy

Polecane modlitwy

"Święty Rochu, Błogosławionym tyś obrońcą i Patronem morowego powietrza, proś za nami Pana Boga, aby nas minęła morowa plaga, tak nam Boże daj" AD 1709

Polecane modlitwy

Intencja Żywego Różańca na maj:

Módlmy się o dary Ducha Świętego dla dzieci I - komunijnych, kandydatów do bierzmowania oraz diakona Pawła w przygotowaniu do święceń kapłańskich

Parafialny FB

 


STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC DZIAŁAŃ JANA PAWŁA II ODNOSZĄCYCH SIĘ DO PRZESTĘPSTW SEKSUALNYCH WOBEC MAŁOLETNICH  <LINK>

Kościół w obiektywie