Obecność katechistów w parafii staje się wielką szansą podjęcia katechezy dorosłych oraz wprowadzaniem w życie obowiązujących w archidiecezji zasad prowadzenia katechezy przed chrztem dziecka oraz prowadzenia przygotowania kandydatów do bierzmowania w małych grupach.

            Warto zaznaczyć, iż w tym roku formacyjnym zaplanowano dla Poznania, Gostynia i Czarnkowa po 5 zjazdów stacjonarnych i po 10 w formie zdalnej, czyli bez konieczności dojeżdżania na zajęcia, co może niejednej osobie ułatwić podjęcie decyzji zapisania się do Szkoły Katechistów. Warunkiem otwarcia filii Szkoły Katechistów w Czarnkowie i Gostyniu jest zgłoszenie się minimum 20 kandydatów.

            Przypominamy, że możliwość formacji w Szkole Katechistów w Czarnkowie
i Gostyniu jest jednorazowa, stąd jeśli nie zostanie wykorzystana w tym roku, to w latach następnych kandydaci na katechistów będą musieli dojeżdżać do Poznania.

            Kandydatów można zgłaszać drogą internetową od 1 czerwca 2022 roku, zajęcia rozpoczną się w październiku 2022 roku i zakończą udzieleniem przez księdza Arcybiskupa misji kanonicznej do głoszenia katechez dla dorosłych w grudniu 2023 roku. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.katecheza.pl oraz pod numerem telefonu 601-865-710.  

Biskup Szymon Stułkowski - Wikariusz Generalny 

prałat dr Ireneusz Dosz - Kanclerz Kurii


Uwaga: filie Szkoły Katechistów w Czarnkowie i Gostyniu są zorganizowane jednorazowo i zostaną uruchomione po zgłoszeniu przynajmniej 20 kandydatów.

ZAPISY DO SZKOŁY KATECHISTÓW

na rok formacji 2022/2023


Chęć uczestnictwa w Szkole Katechistów Archidiecezji Poznańskiej można zgłaszać klikając na poniższy link i wypełniając formularz zgłoszeniowy:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (Poznań oraz filie Czarnków i Gostyń)

Warunkiem przyjęcia do Szkoły Katechistów jest zgoda i pozytywna opinia Księdza Proboszcza oraz złożenie we wrześniu 2022 roku wskazanych dokumentów. Szczegółowe
i aktualne informacje na ten temat będą zamieszczane są na stronie internetowej www.katecheza.pl.
Można je także uzyskać pisząc na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 601 865 710.

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona warunkiem przyjęcia do Szkoły Katechistów jest wcześniejsze zgłoszenie drogą internetową (poprzez wypełnienie powyższego formularza).

WE WRZEŚNIU 2022 ROKU NALEŻY PRZESŁAĆ NA ADRES Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  KOMPLETU DOKUMENTÓW (w jednym pliku zatytułowanym nazwiskiem i imieniem kandydata) w formie skanu lub zdjęcia:

  • wypełnionego kwestionariusza  ze zdjęciem (załącznik powyżej)
  • pozytywnej opinii Proboszcza parafii, z której pochodzi kandydat.
  • potwierdzenia dokonania opłaty za całą formację na konto: Archidiecezja Poznańska 09 1090 1362 0000 0001 0553 9706. Opłaty będzie można także dokonać na pierwszym zjeździe stacjonarnym.

Dokumenty w wersji papierowej z dwoma zdjęciami należy złożyć na pierwszym stacjonarnym spotkaniu formacyjnym.

ODPŁATNOŚĆ:

  • Za całość formacji od października 2022 r. do grudnia 2023 r. - 600 zł. W przypadku małżonków druga osoba wnosi opłatę w wysokości 50% czyli 300zł.
  • Powyższa opłata obejmuje 15 sobotnich zjazdów (5 stacjonarnych i 10 zdalnych) oraz opłacenie udziału w rekolekcjach weekendowych.

FORMACJA W SZKOLE KATECHISTÓW

Zajęcia formacyjne: 15 sobót od 10.00 do 16.15.. Szczegółowy plan będzie dostępny od 22 września 2021 w zakładce PLANY i WYMAGANIA. Wykłady stacjonarne odbywać się będą w Poznaniu w Katolickiej Szkole Podstawowej ul. Głogowska 92, na Świętej Górze w Gostyniu oraz w parafii św. Marii Magdaleny w Czarnowie, ul. Kościelna 1. Podczas każdego stacjonarnego zjazdu jest zaplanowany udział we Mszy świętej.

REKOLEKCJE weekendowe (piątek wieczór - niedziela południe) dla kandydatów na katechistów są zaplanowane w domu rekolekcyjnym św. Józefa w Poznaniu-Morasku u Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla 21-23 października 2022 (jeśli będzie duża liczba kandydatów to również 11-13 listopada).

W czasie formacji przewidziane jest odbycie hospitacji katechez dla dorosłych. Przewidziane jest także odbycie stażu polegającego na przeprowadzeniu katechez dla dorosłych w macierzystych parafiach kandydatów na katechistów. Szczegóły zostaną podane na pierwszym spotkaniu.

 

SEKRETARIAT SZKOŁY

Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu, pokój na parterze.


Telefon kontaktowy: 601 865 710; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

prof. Jacek Hadryś

Dyrektor Szkoły Katechistów

Archidiecezji Poznańskiej

 

 

Polecamy

Polecane modlitwy

Polecane modlitwy

"Święty Rochu, Błogosławionym tyś obrońcą i Patronem morowego powietrza, proś za nami Pana Boga, aby nas minęła morowa plaga, tak nam Boże daj" AD 1709

Polecane modlitwy

Intencja Żywego Różańca na wrzesień:

Módlmy się o Boże błogosławieństwo dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i katechetów z naszej parafii na nowy rok szkolny.

Parafialny FB

 


STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC DZIAŁAŃ JANA PAWŁA II ODNOSZĄCYCH SIĘ DO PRZESTĘPSTW SEKSUALNYCH WOBEC MAŁOLETNICH  <LINK>

Kościół w obiektywie