Zostałem poproszony o opinię ODRODZENIA  o strajku kobiet w Czarnkowie.  Oto ona.

Rysunek z głową kobiety i strzałą błyskawicy na skromnym plakacie. O co chodzi? Co oznacza owa błyskawica? Wg internetu jest symbolem popkultury kojarzonej z Harry Potterem i jego błyskawicznym zwycięstwem. Wg mediów z okupantem z czasów II wojny światowej. Są też inne wyjaśnienia. Strzała pewnie przyciąga, ale tu chodzi o coś ważniejszego – o życie. Katechizm Kościoła Katolickiego podaje: człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boga. Zatem człowiekowi nadano najwyższą godność i niezbywalne prawo do życia. Na tym gruncie powstała cywilizacja chrześcijańska. Czy tu chodzi o wojnę dwóch cywilizacji? Czy organizatorki protestu w Czarnkowie zdają sobie z tego sprawę?

Czy namawiając młodzież do udziału w proteście ponoszą odpowiedzialność prawną? Jest pandemia. Jest zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób. Czy organizatorzy strajku mieli zezwolenie? Wszyscy są równi wobec prawa, prawda to czy fałsz?  Nie widziałem bezpośrednio tego najsmutniejszego w historii Czarnkowa zgromadzenia. Widzę to w internecie. Jest dość dużo osób, ale większość z nich to dziewczęta szkół średnich. Czy one wiedzą w czym uczestniczą? Myślę ,że zostały zmanipulowane, pewnie powiedziano im, że władza dokonała zamachu na ich wolność. W pojęciu organizatorów wolnością jest prawo do aborcji czyli do zabijania niemowląt w łonie matki. To nie jest prawo, to bezprawie. Najwyższym prawem jest prawo boskie: „Nie zabijaj”. Warto, aby młodzież przemyślała ten problem i czy jej udział w proteście pt. „Piekło kobiet” nie legitymizuje szkodliwej działalności tzw. lewicowych feministek? Warto przemyśleć również takie zdania: „Wojna cywilizacji życia i śmierci” – po której jestem stronie?

Dalej: „Chmura wirusowa unosi się nad tłumem”, „Siewcy śmierci wśród demonstrantów”. Pewnie młode dziewczęta nie pomyślały, że wirus covid zaniosą do swoich domów, do rodziców, rodzeństwa i dziadków. Zapewne organizatorom wcale nie zależy na tym, by pandemia się nie rozwijała. Dalej pytam, czy wychowanie młodego pokolenia polega na dezinformacji i wulgaryzmie? Widzę w telewizji obrzydliwy spot. Kobieta zjada ciało dziecka z łona matki. Coś strasznego, największy potwór nic gorszego by nie wymyślił. Dokąd to prowadzi?

Kochana młodzieży uruchom swoją wrażliwość. Odrzuć wszystko to, co jest złe. Polegaj na swoim wyczuciu, nie słuchaj anonimowych podszeptów internetu. Nie słuchaj krzykliwych prowokatorek, by atakować kościoły, by walczyć z twoją religią, by profanować największe dla chrześcijanina świętości. Chrześcijaństwo to fundament. Obalając ten fundament, obalamy całą tysiącletnią budowlę. Na koniec przypominam, że fałszywe jest hasło ”moje ciało moje prawo.” Ono się kończy tam, gdzie pojawia się druga osoba, czyli dziecko w łonie matki. Bo to łono uzyskało ogromne wyróżnienie i prawo do ochrony życia w jego wnętrzu. To jest piękno i z tego wyróżnienia kobiety mogą być dumne. W tej kulturowej wojnie trzeba wiedzieć, po której stronie trzeba stanąć.

     Kochający młodzież      -     Mieczysław Kosicki

    Prezes Stow. Ruch Kultury Chrześcijańskiej ODRODZENIE w Czarnkowie

Polecamy

Polecane modlitwy

Polecane modlitwy

"Święty Rochu, Błogosławionym tyś obrońcą i Patronem morowego powietrza, proś za nami Pana Boga, aby nas minęła morowa plaga, tak nam Boże daj" AD 1709

Polecane modlitwy

Intencja Żywego Różańca na listopad:

Módlmy się za cierpiących w czyśćcu.

Parafialny FB

 


STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC DZIAŁAŃ JANA PAWŁA II ODNOSZĄCYCH SIĘ DO PRZESTĘPSTW SEKSUALNYCH WOBEC MAŁOLETNICH  <LINK>

Kościół w obiektywie